• RSS

Statistics

  • Entries (709)
  • Comments (0)

Archives

Statistik från Lathunden 

Saturday, December 07, 2013 3:38:00 PM

Det finns statistik uttagen från lathunden presenterad under Avel och Hälsa / Information

SBK-info nr 7 2013 

Thursday, December 05, 2013 9:08:00 PM

Hej,

varsågod, här är SBK-info, Svenska Brukshundklubbens månadsbrev. Här hittar du värdefull information att ta del av och gärna skicka vidare till fler.

SBK-info hittar du alltid här: http://www.brukshundklubben.se/sbkinfo

Ett axplock:

  • Kallelse till Kongressen 2014
  • Nya regler i rallylydnad from 1 januari 2014
  • Sommarens kurser på Hundtjänstskolan publika
  • Dags att ansöka om förtjänsttecken och förtjänstmedaljer till årsmötena

Ny hund på omplaceringslistan 

Saturday, November 30, 2013 10:00:00 AM

Ett par nya äldre valpar finns nu på omplaceringslistan

Ny parning 

Saturday, November 23, 2013 11:11:00 AM

Ny parning utlagd under aktuella kullar

Dobermanntrofén uppdaterad 

Tuesday, November 19, 2013 12:38:00 PM

Rapport från LO-konferens 

Sunday, November 17, 2013 9:19:00 PM

Här finns en rapport från LO-konferensen>>

Uppdaterat 

Wednesday, November 13, 2013 9:39:00 PM

Uppdaterat med

Protokoll från medlemsmötet, inklusive statuter för SDV och kvalregler IDC IPO VM

Nya resultat på DCM screeninglistan

Nästa styrelsemöte blir den 25 november

 

Ny parning 

Sunday, November 03, 2013 2:42:00 PM

Ny parning finns under Aktuella kullar

Dagordning Medlemsmöte 

Saturday, October 26, 2013 7:53:00 PM

Remissunderlag för kvalregler till IDC IPO VM 

Wednesday, October 23, 2013 8:28:00 PM

Remiss till medlemmarna ang kvalregler till IDC IPO VM

Remisskommentarer skall inkomma till styrelsen styrelsen@dobermannklubben.se senast den 31 oktober för att kunna sammanställas till medlemsmötet.

 

Förslaget skall utgöra grunden för beslut vid nästa medlemsmöte 10 november.

Kvalregler IDC IPO VM >>

Page 40 of 71 << < 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 70 > >>