Tidning nr 2 uteblir 

Posted by Maria Monday, August 14, 2017 4:09:00 PM

Tidning nr 2 uteblir, det blir istället ett dubbelnr 2-3 där manusstopp är den 30 augusti

 

IPO RM 2017 

Posted by Maria Friday, August 11, 2017 10:04:00 AM

SDK Västras hemsida uppdateras kontinuerligt med information om IPO RM http://sdkvastralo.se

Inbjudan RM Lydnad 2017 

Posted by Maria Thursday, August 10, 2017 8:10:00 PM

Info - Skånespecialen  

Posted by Maria Tuesday, August 08, 2017 8:27:00 PM

Skånespecialen

För att kunna få SDK Lo Södras Vandringspriser måste ni som dobermannutställare kunna visa upp giltigt medlemskap i SDK.


Ni som tog hem vandringspriser i Skåne 2016 glöm inte att lämna in dem till sekreteriatet.

PM Skånespecialen 2017 

Posted by Maria Thursday, August 03, 2017 7:08:00 PM

Uppdaterat 

Posted by Maria Wednesday, August 02, 2017 10:03:00 AM

Trofen uppdaterad 

Posted by Maria Wednesday, July 05, 2017 10:18:00 AM

Inbjudan IPO RM 2017 

Posted by Maria Sunday, July 02, 2017 5:14:00 PM

Inbjudan till IPO RM 2017, se startsidan

Nya resultat DCM screening 

Posted by Maria Sunday, June 25, 2017 10:54:00 AM

Dagordning medlemsmöte 

Posted by Maria Thursday, June 22, 2017 7:29:00 PM

Medlemsmöte 7/7 2017 Backamo

Dagordning>>

Page 1 of 61 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 30 60 > >>