• RSS

Statistics

  • Entries (683)
  • Comments (0)

Archives

Info - Skånespecialen  

Posted by Maria Tuesday, August 08, 2017 8:27:00 PM

Skånespecialen

För att kunna få SDK Lo Södras Vandringspriser måste ni som dobermannutställare kunna visa upp giltigt medlemskap i SDK.


Ni som tog hem vandringspriser i Skåne 2016 glöm inte att lämna in dem till sekreteriatet.

PM Skånespecialen 2017 

Posted by Maria Thursday, August 03, 2017 7:08:00 PM

Uppdaterat 

Posted by Maria Wednesday, August 02, 2017 10:03:00 AM

Trofen uppdaterad 

Posted by Maria Wednesday, July 05, 2017 10:18:00 AM

Inbjudan IPO RM 2017 

Posted by Maria Sunday, July 02, 2017 5:14:00 PM

Inbjudan till IPO RM 2017, se startsidan

Nya resultat DCM screening 

Posted by Maria Sunday, June 25, 2017 10:54:00 AM

Dagordning medlemsmöte 

Posted by Maria Thursday, June 22, 2017 7:29:00 PM

Medlemsmöte 7/7 2017 Backamo

Dagordning>>

SBK info nr 4 

Posted by Maria Wednesday, June 21, 2017 4:18:00 PM

Varsågod, här är SBK-info, Svenska Brukshundklubbens månadsbrev till distrikt, rasklubbar och lokalklubbar. Här hittar du värdefull information att ta del av och jag ber dig att skicka det vidare till övriga i styrelsen samt era verksamhetsansvariga.

SBK-info hittar du alltid här:

http://www.brukshundklubben.se/sbkinfo

Ett axplock:

Framtidens SBK-Shop, var med och tyck till!
Ansökan om utställningar 2020
Uppdaterade regler för lydnadsklass 3
Räddningshundskurser till hösten 2017

Trofen uppdaterad 

Posted by Maria Saturday, June 17, 2017 6:40:00 PM

Resultat DCM screening 

Posted by Maria Friday, June 16, 2017 7:36:00 PM
Page 9 of 69 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 30 > >>