• RSS

Statistics

  • Entries (709)
  • Comments (0)

Archives

SBK info nr 7 

Posted by Maria Wednesday, December 20, 2017 10:28:00 AM

Varsågod, här är SBK-info, Svenska Brukshundklubbens månadsbrev till distrikt, rasklubbar och lokalklubbar. Här hittar du värdefull information att ta del av och jag ber dig att skicka det vidare till övriga i styrelsen samt era verksamhetsansvariga.

SBK-info hittar du alltid här:

http://www.brukshundklubben.se/sbkinfo

Ett axplock:
Tänk om hunden kunde prata (symposium 13 januari)
Organisationsutredningen inom Brukshundklubben
Ny generalsekreterare
Inför årsmötet

Ny omplacering 

Posted by Maria Thursday, December 14, 2017 2:58:00 PM

Uppdaterat 

Posted by Maria Sunday, December 10, 2017 12:11:00 PM

Uppdaterat 

Posted by Maria Sunday, November 19, 2017 8:06:00 PM

Ny omplacering 

Posted by Maria Tuesday, November 14, 2017 11:07:00 AM

Ny omplacering finns Köpa dobermann/Omplaceringar

Kvallistan IDC IPO VM uppdaterat 

Posted by Maria Sunday, October 29, 2017 8:02:00 PM

Kvallistan IDC IPO VM uppdaterat 

Posted by Maria Wednesday, October 25, 2017 9:10:00 AM

Ny parning 

Posted by Maria Saturday, October 21, 2017 12:04:00 PM

Protokoll styrelsemöte 

Posted by Maria Wednesday, October 18, 2017 2:22:00 PM

Aktuella kullar - uppdaterat 

Posted by Maria Monday, October 16, 2017 8:22:00 PM
Page 9 of 71 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 40 70 > >>