• RSS

Statistics

  • Entries (695)
  • Comments (0)

Archives

Dobermanntrofén uppdaterad 

Thursday, July 14, 2011 12:25:00 PM

Aktiviteter uppdaterad 

Wednesday, July 13, 2011 10:55:00 AM

MT/Korning arrangeras på Löttingelund, Stockholms LO, den 28 augusti

Dobermanntrofén uppdaterad 

Monday, July 11, 2011 11:08:00 AM

IDC meeting minutes 2010 

Thursday, July 07, 2011 9:24:00 AM

IDC Minutes 2010 från Slovakien finns nu tillgängligt, se under klubben/protokoll

Protokoll från SBK kongressen 

Wednesday, July 06, 2011 9:21:00 AM

Protokoll från SBK kongress 2011 hittar du här >>

SBK info nr 4 

Sunday, June 26, 2011 9:16:00 AM

Ett axplock ur SBK-info nr 4, 2011:

  • Nytt om weight-pulling
  • Se till att hittas på webben - uppdatera klubbinfon
  • Ny rutin för debitering av försäkringsavgift
  • Förlängd tid för ansökan om prov 2012 
  • Tips på bra hundbadplatser i Sverige

SBK info hittar du via länken nedan

 

http://www.brukshundklubben.se/sbkinfo

Dobermanntrofén uppdaterad 

Friday, June 17, 2011 8:39:00 AM

Dobermanntrofén är uppdaterad.......

Rasmästerskapen 2011 

Monday, June 13, 2011 11:08:00 AM

Den 29-31 juli 2011 på Södertälje BK i Stockholm.

Ta chansen att tävla och ha roligt med din Dobermann i
lydnad, bruks, IPO eller BSL på årets Rasmästerskap anordnat
av Svenska Dobermannklubben! Sista anmälningsdag är 8 juli.

PM och annan information hittar ni under Rasmästerskapen

Dobermanntrofén uppdaterad 

Saturday, June 04, 2011 11:07:00 AM

Dobermanntrofén är uppdaterad

PM till Rasmästerskapen 

Thursday, June 02, 2011 8:56:00 PM

PM till RM 2011 finns under Rasmästerskapen

Page 67 of 70 << < 40 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 > >>