• RSS

Statistics

  • Entries (886)
  • Comments (0)

Archives

Trofen 2021 

Posted by Maria Monday, August 30, 2021 8:39:00 AM

Protokoll styrelsemöte 

Posted by Maria Tuesday, August 24, 2021 9:20:00 PM

Ny omplacering 

Posted by Maria Sunday, August 15, 2021 7:02:00 PM

Ny parning 

Posted by Maria Sunday, August 1, 2021 6:44:00 PM

Ny omplacering 

Posted by Claes Thursday, July 22, 2021 11:10:00 PM

Hanhundslistan uppdaterad 

Posted by Maria Friday, July 16, 2021 9:35:00 AM

Hundägarenkät MT 

Posted by Maria Monday, July 5, 2021 11:54:00 PM

Som en del i det pågående revideringsarbetet av mentaltest (MT) finns det nu möjlighet för dig som är ägare till hund av SBK-ras att framföra dina synpunkter i en hundägarenkät

SBK behöver dina svar senast 25 juli

Länk till SBK sida med enkät

Protokoll och omplacering 

Posted by Maria Wednesday, June 30, 2021 8:35:00 AM

SBK info juni 2021 

Posted by Maria Thursday, June 24, 2021 8:45:00 AM

Ekonomiskt aktivitetsstöd till LO'n 

Posted by Maria Thursday, June 17, 2021 11:46:00 AM

SDK har tagit beslutet att under 2021 bevilja ekonomiskt stöd för aktiviteter i lokalområden som gynnar medlemmarna och rasklubben. Ett nytt beslut skall tas årligen, förutsättningen är att SDK fortsatt har en god och stabil ekonomi med tillräckliga rörliga medel.

Läs mer här:

Riktlinjer ekonomiskt aktivitetsstöd till lokalpmråden 2021

Page 5 of 89 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 30 60 > >>