• RSS

Statistics

  • Entries (886)
  • Comments (0)

Archives

Ny omplacering 

Posted by Maria Saturday, January 15, 2022 12:37:00 PM

SBK info december 2021 

Posted by Maria Saturday, December 25, 2021 10:32:00 AM

Ny kull är född 

Posted by Maria Friday, December 17, 2021 7:59:00 PM

Ny kull är född, se under aktuella kullar >>

Förlängd kvalificeringsperiod till IDC IGP VM 2022 

Posted by Maria Wednesday, December 15, 2021 8:28:00 AM

Förlängd kvalificeringsperiod till IDC IGP VM 2022
Med anledning av det senarelagda datumet för IDC VM 2022 har SDK HS beslutat 2021-12-14 att förlänga kvalperioden för IDC VM 2022.

Detta för att möjliggöra för aktiva ekipage att erhålla kvalresultat enligt gällande statuter under 2022.

Kvalperioden gäller från 2021-01-01 till 2022-08-31
Direktkvalificering till IDC VM 2022 från IGP RM (rasmästare) gäller endast från 2021

Kvalilistan är uppdaterad>>

 

Uppdaterat 

Posted by Maria Wednesday, November 17, 2021 9:19:00 PM

Ett par nya hanar finns upplagda på hanhundslistan>>

Ny omplacering finns upplagd>>
 

En född kull och en planerad kull finns under aktuella kullar>>

Ny omplacering 

Posted by Maria Tuesday, November 16, 2021 9:01:00 PM

Manusstopp julnumret 

Posted by Maria Tuesday, November 9, 2021 3:51:00 PM

Manusstopp julnumret

20 november

Skicka in LO-spalter, annonser, och gärna någon artikel till

redaktor-sdk@live.se

Omplacering 

Posted by Maria Tuesday, October 26, 2021 5:15:00 PM

Protokoll 

Posted by Maria Tuesday, October 12, 2021 7:37:00 PM

SBK info september 2021 

Posted by Maria Wednesday, September 1, 2021 8:01:00 PM
Page 4 of 89 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 30 60 > >>