• RSS

Statistics

  • Entries (886)
  • Comments (0)

Archives

Svensk dobermannvinnare 2022 

Posted by Maria Saturday, July 23, 2022 12:26:00 AM

Svensk dobermannvinnar 2022

Domarändring: Patrik Cederlöf, Stockholm

Förlängd anmälan till 27 juli

SBK info juni 2022 

Posted by Maria Tuesday, July 5, 2022 10:28:00 AM

Ny omplacering 

Posted by Maria Tuesday, June 7, 2022 12:36:00 AM

SBK info maj 2022 

Posted by Maria Monday, May 23, 2022 1:09:00 PM

Trofén uppdaterad 

Posted by Maria Tuesday, May 10, 2022 6:05:00 PM

Trofén för 2022 är igång, vi ser fram emot många resultat under året

Inbjudan rasspecial 

Posted by Maria Monday, May 9, 2022 2:54:00 PM

Stockholms LO bjuder in till

Rasspecial 11 juni 2022

Löttingelund, Täby

 

Domare: Glenn-Are Haglind, Norge
 

Inbjudan >>


Ny omplacering 

Posted by Maria Tuesday, May 3, 2022 11:27:00 AM

Ny parning 

Posted by Maria Wednesday, April 27, 2022 8:07:00 PM

Dobermannveckan i Skåne 

Posted by Maria Tuesday, April 12, 2022 8:29:00 AM

Välkomna till en fullspåckad vecka i Skåne

Dobermannveckan är full aktiviteter såsom

- läger i olika grenar

- utställning - Svensk dobermannvinnare 2022

- RM i Lydnad

 

Årsmötesprotokoll 

Posted by Maria Sunday, April 10, 2022 8:17:00 PM
Page 2 of 89 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 30 60 > >>