• RSS

Statistics

  • Entries (879)
  • Comments (0)

Archives

Akutella kullar - ny parning finns 

Friday, June 8, 2012 8:41:00 PM

Ny parning finns upplagd på "Aktuella kullar"

Dobermanntrofén uppdaterad 

Saturday, June 2, 2012 10:10:00 AM

SBK-info nr 4 

Tuesday, May 22, 2012 9:21:00 PM

SBK-info nr 4 finns nu tillgängligt.

SBK-info hittar du alltid här http://www.brukshundklubben.se/sbkinfo

Ett axplock

  • Nytt från kongressen 2012, ny förbundsordförande och ny sammansättning i styrelsen
  • Påminnelse till kursledare - beställ SBK-mappar till höstens kursstarter
  • Tips att lägga upp på er webbplats!

Akutella kullar - ny parning finns 

Sunday, May 20, 2012 10:00:00 PM

Ny parning finns under "Köpa dobermann / Aktuella kullar"

Dobermanntrofén uppdaterad 

Saturday, May 19, 2012 6:25:00 PM

Aktiviteter hos Västra LO 

Friday, May 18, 2012 9:07:00 AM

Fler aktiviteter hos Västra Lo finns upplagt under aktiviteter, se även deras hemsida

Akutella kullar - ny kull finns 

Thursday, May 17, 2012 8:50:00 PM

Ny kull finns under "födda" under "Köpa dobermann /aktuella kullar"

Protokoll styrelsemöte 

Tuesday, May 15, 2012 8:47:00 PM

Protokoll från styrelsemöte 120506 finns nu upplagt, se under "Klubben / Protokoll"

Domarändring på rasspecialen den 3 juni 

Sunday, May 13, 2012 2:49:00 PM

OBS !!!

Domarändring på rasspecialen 3 juni

Ny domare: Nadja Timmermans-Kadenko, Holland,
Kennel Russkaya Mechta

Anmälningstiden förlängd
till den 20 maj.

Det går även bra att maila alla uppgifter till lisadruse1@tele2.se

OBS! Inbet. på Lo´ts PG 27 64 11 - 6

PM

Dobermanntrofén uppdaterad 

Tuesday, May 8, 2012 9:06:00 AM
Page 75 of 88 << < 30 60 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 > >>